V MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA MYSZY RASOWYCH
10-11.09.2005

W dniach od 9 do 11 września w warszawskim Pałacu Klutury i Nauki odbyły się targi IV Międzynarodowe Targi Zoologiczne - ZooMarket. Oprócz dokonania zakupów ni zwiedzenia stoisk firm promujących produkty przeznaczone dla zwierząt, można było również podziwiać wystawy świek morskich, kotów oraz myszy. W tym roku przez międzynarodowe jury były oceniane myszki między innymi z hodowli "Klan Myszkiewiczów", "Dynamimaus", "Oblivion" oraz "Amperi".

FOTORELACJA

KLIK!

Rycina na plakacie autorstwa Arthur'a Whipple'a
"Some popular varieties of exhibition mice",
magazyn "Fur & Feather", Wielka Brytania, 1929
.

I KRAJOWA WYSTAWA MYSZY RASOWYCH
20.05.2006

Pierwsza krajowa wystawa myszy rasowych organizowana przez Polish Mouse Club (Polski Związek Hodowców i Miłośników Myszy Rasowych) odbyła się podczas drugiego dnia Dni SGGW. Impreza ta miała miejsce na starym kampusie SGGW w Warszawie od 19 do 20 maja. Jak co roku było tam wiele atrakcji przygotowanych przez studentów poszczególnych wydziałów. Wystawa myszy odbyła się w budynku nr 8, dzieląc korzytarz pierwszego piętra z pokazem świnek morskich i szczurów. Na wystawie można było powdziwiać myszki hodowli Dynamimaus, Bebeltavaro, Oblivion,  Klan Myszkiewiczów,  z Królewskiego Rodu, Lucymaus oraz kilku osób prywatnych. Wyniki można zobaczyć na forum związku lub na stronach hodowli.

O wystawie napisał kilka zdań Super Eksperess: "Na korytarzach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w sobotę prezentowały swe wdzięki szczury i myszy.
- Te zwierzęta są bardzo przyjacielskie, uwielbiają pieszczoty, a przede wszystkim wymagają mniej uwagi i nakładu pracy niż psy czy koty - mówi Joanna Adamska (25 l.)
Oprócz długoogoniastch gryzoni na wystawie można było obejrzeć również świnki morskie różnych ras. Można było także kupić myszkę lub zaadoptować szczura. Członkowie Polskiego Związku Hodowców i Miłośników Myszy Rasowych zbierali podpisy pod petycją do szefostwa Allego
- Chodzi nam o to, żeby na ich witrynach nie dawano ogłoszeń o sprzedaży żywych gryzoni jako pokarmu dla gadów - mówią."

FOTORELACJA

KLIK!

.
POKAZ MYSZY RASOWYCH
11. 06. 2006

W dniu 11 czerwca 2006, podczas XIII Żuławskich Targów Rolnych w Starym Polu, koło Malborka, odbył się pokaz myszy rasowych.

ZDJĘCIA Z POKAZU
.

POKAZ MYSZY RASOWYCH
1 - 2. 07. 2006

Pokaz odbył się pdczas I i II Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych - Cat Club Sopot, w godzinach od 10.00 do 17.00 w Hali Tenisowej przy ulicy Haffnera 57.

.
II KRAJOWA WYSTAWA MYSZY RASOWYCH
15 - 16.07.2006

Druga krajowa wystawa myszy rasowych odbyła się podczas III i IV Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych - Cat Club Baltic. Trwała od godziny 10.00 do 17.00. Wystawa miała miejsce w Hali Tenisowej przy ulicy Haffnera 57. Obecne były hodowle Dynamimaus, Oblivion, Klan Myszkiewiczów, Królewski Dwór, Alter Ego oraz Czeczuga. Wyniki wystawy można znaleźć na stronie klubu, zdjęcia można obejrzeć klikając poniższy obrazek.

FOTORELACJA

KLIK!

 

I MIĘDZYNARODOWA
WYSTAWA MYSZY RASOWYCH
9 - 10.09.2006

Pierwsza międzynarodowa wystawa myszy rasowych, organizowana przez Polish Mouse Club odbędzie się 9 i 10 września 2006 roku, podczas V Międzynarodowych Targów Zoologicznych - Zoo Market 2006. Będzie mieć miejsce w Pałacu Kultury i Nauki, a godzinach od 10 do 18. Więcej informacji na stronie klubu.

ARTYKUŁ ZOOMARKET

FOTORELACJA

 

I KLUBOWA
WYSTAWA MYSZY RASOWYCH
16 - 17.12.2006

W ostatni weekend przed świętami odbyła się pierwsza klubowa wystawa myszy rasowych. Miała miejsce podczas wystawy kotów w Centrum Targowym EXPO w Centrum Handlowym Bluwe City w Warszawie. Wystawa trwała od 10 do 19 każdego dnia. Oprócz myszek można było podziwiać świnki morskie różnych ras oraz zakupić aksesoria dla kotów, czasopisma związane z nimi, itp. Oceniane były myszki m. in. z hodowli Dynamimaus, Oblivion, Klan Myszkiewiczów, Bebeltavaro, Mercurius, Baba Hatim, Mysiadło i Mohanah.

FOTORELACJA

 

III KRAJOWA
WYSTAWA MYSZY RASOWYCH
24 - 25.03.2007

W weekend, 24 i 25 marca w Centrum Handlowym Blue City odbyła się III Krajowa Wystawa Myszy Rasowych. Wraz z wystawą świnek morskich towarzyszyła ona wystawie kotów rasowych. Na wystawie można było powdziwiać m. in. myszki howowli Dynamimaus, Baba Hatim, Oblivion, Klan Myszkiewiczów, Neverland, Mohanah, Kaprys oraz Mysiadło. Dodatkowymi atrakcjami wystawy był wykład na temat "Przedstawienie myszy rasowych, opis raz i odmian" oraz konkurs rysunkowy dla dzieci.

FOTORELACJA

 

POKAZ MYSZY RASOWYCH
20. 05. 2007

20 maja 2007, podczas dni SGGW, na starym kampusie SGGW w Warszawie, odbył się pokaz myszy rasowych. Można było na nim oglądać myszki m. in. z hodowli Oblivion, Incognito, Klan Myszkiewiczów i Snuppoland.

ZDJĘCIA Z POKAZU

 

II MIĘDZYNARODOWA
WYSTAWA MYSZY RASOWYCH

02 - 03. 06. 2007

Druga międzynarodowa wystawa myszy rosowych miała miejsce podczas targów X Pet Fair w Łodzi. Można było na nim oglądać myszki m. in. z hodowli Oblivion, Mousebrother, Mohanah, Dynamimaus, Neverland, Klan Myszkiewiczów i Mousehouse.

FOTORELACJA

 

POKAZ MYSZY RASOWYCH
17. 05. 2008

Podczas dni SGGW po raz kolejny odbył się pokaz myszy rasowych połączony z pokazem świnek morskich. Można było podziwiać myszki m. in. z hodowli Dynaminaus, Mousebrother, Kaprys, Małe Zamyszenie, Mohanah, MouseHouse, Klan Myszkiewiczów, Oblivion, Mysiadło i Atavus.

ZDJĘCIA Z POKAZU

 

  

NAJBLIŻSZE WYSTAWY I POKAZY

05-06 LIPCA
Wystawa - Sopot

13-14 WRZESIEŃ
Wystawa - Wrocław

22-23 LISTOPAD
Wystawa - Poznań

Źródło PMC.