ŚCIÓŁKA

Podstawą w mysiej klatce jest ściółka. Mogą nią być wiórki dostępne w każdym sklepie z artykułami dla zwierząt oraz markecie. Nie powinno się używać wiórków zdobytych w tartaku, gdyż mogą być one zanieczyszczone odchodami dzikich gdyzni, a tym samym roznosić choroby. Wiórki często pylą, mogą też być przyczyną alergii. Wiórki powinny być grube, ale nie ostre. Dobrej jakości są wiórki Chipsi, tyle, że najlepiej wybrać te bezzapachowe - najlepiej ściółkę z kolb kukurydzy. Nie poleca się raczej wiróków Animals, gdyż są drobne i pylące.

Wiórki

Jako ściółka używane jest też sianko. Je również można kupić w sklepie, dostępne są sianka lepszych firm (Zuzala) i gorszych (Animals). Ten typ ściółki jednak nie jest polecany ze względu na to, że nie pochłania zapachów, za to bardzo pyli i często jest przyczyną chorób myszek, będących efektem uczulenia na siano.

Siano

Szczególnie skuteczne w zwalczaniu zapachu moczu są żwirki wchłaniające zapachy. Nie może to być żwirek silikonowy czy bentonitowy, lecz drzewny. Bardzo dobrze sprawdza się, nie zawierający środków chmiecznych, żwirek Cat's Dream Universal oraz Cat's Best. Są to najlepsze ściółki dla gryzoni na rynku.

Żwirek Cat's Dream

W przypadku żwirków (typu Hilton), eko-ściłek i pigwy, czyli granulatu drzewnego, należy uważać, gdyż mogą się znajdować w nich pasożyty. Najzdrowiej dla zwierząt będzie wymieniać ściółkę dwa razy w tygodniu, ostatecznie raz. Wynika to z ilości myszy, im więcej myszy, tym częściej trzeba im sprzątać. Ilość trocin zależy od tego jak głęboka jest kuweta w klatce (w przypadku akwarium nie ma tego problemu). Warstwa wiórków powinna wynosić między trzy a pięć centymetrów, gdyż myszki lubią kopać, tak więc muszą mieć w czym.

Higieniczny żwirek dla zwierząt
"Cat's Dream - universal"
Uniwersalna ściłka higieniczna dla gryzoni, kotów i ptaków
7 l - ok. 10 - 13 zł

Informacja na opakowaniu: Cat's Dream Universal to produkt naturalny, powstały z mikrowłókien drewna sosnowego i świerkowego. Posiada bardzo wysoką wchłanialność oraz doskonale wiąże zapachy bez pomocy środków chemicznych. Nie zawiera środków chemicznych, jest 100% biologicznie odbudowywalny.

- w 100% z naturalnych włókien roślinnych
- bardzo wydajny

Wskazówki dotyczące stosowania: Przed pierwszym użyciem Cat's Dream Universal bardzo dokładnie umyć kocią kuwetę lub klatkę dla ptaków (ważne: nie sprzątać kuwet i klatek dla ptaków środkami czyszczącymi zawierajacymi amoniak). Napełnić 3 cm warstwą Cat's Dream Universal. Należy pamiętać, aby kuweta lub klatka dla ptaków zawsze była wypełniona czystą higieniczną ściółką. Zużytą ściółkę uzupełnić świeżą, jeśli to konieczne wymienić całą zawartość kuwety lub klatki dla ptaków.

  Drukuj Strone