Poniżej przedstawiam listę bardziej i mniej potrzebnych elementów wyposażenia oraz orientacyjne ceny.

UWAGA: Ceny myszek w dziale gatunki.

WYDATKI JEDNORAZOWE - MYSIA WYPRAWKA

.  

 

 KLATKA
 AKWARIUM

Cena zależy od wielkości klatki oraz od cen danej firmy, a także od tego czy klatka posiada jakieś wyposażenie czy też nie. Najtańsze klatki kosztujące 40 zł, w zupełności wystarczą na początek dla dwóch, trzech myszek. Jeśli kupujemy akwarium, jego cena zależy od litrażu, np. 40 l - 40 zł, do tego trzeba doliczyć cenę siatki do przykrycia akwa (kilka zł).

 40 - ok. 170 zł
średnio ok. 50 - 70 zł

.  

.  

 MISKA Miseczki również można zakupić różnych firm i rozmiarów, ale najbardziej liczy się tu tworzywo. Zapłacimy mniej za miseczkę plastikową, a więcej za metalową, np. mocowaną do ściany klatki.

0, 50 - 7, 50 zł
średnio ok. 2, 50 zł

.  

.  

 POJNIK Podobnie jak powyższe produkty zależnie od firmy są różne ceny. Można kupić najprostszy pojnik, a można i droższy, np. firmy FerPlast, którego największym plusem jest możliwość wlewania wody z góry bez odczepiania pojnika. (Kiedyś zakupiłam ten pojnik razem z klatką chomika, ale był zepsuty od nowości i do dziś chomik pije z miski.) Pojemność pojnika odpowiedniego dla myszki to 75 - 100 ml.

7 - 15 zł
średnio ok. 7 zł

.  

.  

 DOMEK Domek nie należy już do wyposażenia pierwszej potrzeby, można dokupić go później, zastąpić tymczasowo rurką po papierze toaletowym czy ręczniku papierowym. Najtańszy (3 zł) jest domek firmy Animals, nie jest on zbyt estetyczny i łatwy do zjedzenia, więc lepiej poczekać i zakupić lepszy, odporniejszy. Domki również mogą być plastikowe, drewniane lub też z piaskowca. Polecam te ostatnie, ale również drewniane są fajne, tyle, że należy pamiętać, żeby wybrać domek bez dna, to ułatwia czyszczenie.

3 - 30 zł
średnio ok. 7 - 10 zł

.  

.  

 KARUZELA Karuzele czy inaczej kołowrotki, podobnie jak inne przedmioty spośród wyposażenia można zakupić najprostsze i najtańsze, lub też wymyślniejsze i zarazem droższe. Kołowrotki mogą być plastikowe, metalowe czy drewniane. Mogą być przyczepiane do ściany klatki, wolnostojące, czy też mniej lub bardziej zabudowane. Podstawą jest tani (ok. 2 zł), przyczepiany do ściany klatki kołowrotek (koniecznie bez odstępów między szczebelkami). Droższe są drewniane czy metalowe karuzele, których nie polecam, zwłaszcza ze względu na masywność i duże odstępy między szczebelkami. Można za to kupić plastikową kulą do biegania, do wstawienia do klatki, moje myszki bardzo ją lubą, nawet w niej śpią (ok. 15 zł).

2 - 30 zł
średnio ok. 2 zł

.  

.  

 INNE
 ZABAWKI
Jeśli nie stać nas na zakup stosów zabawek dla myszek, możemy z tym poczekać i dokupywać je stopniowo lub też po prostu zrobić je samemu.
Oto kilka przykładów zabawek:
Drewniana kostka z otworami - ok. 8 - 9 zł
Huśtawka drewniana dla chomika - ok. 10 -12 zł
Pochylnia drewniana dla chomika - ok. 4 zł
Droższe są elementy wyposażenia do klatek firmy Hagen, jednak jeśli ktoś ma środki, to mogą dostarczyć wiele zabawy.

4 - ok. 30 zł

.  

.  

 TRANSPORTER Transporterek jest przydatny, ale również można go zakupić nieco później. Koszt zależny jest od firmy i wielkości.

25 - 50 zł

.  

WYDATKI STAŁE
.

.  

 KARMA Zależnie od firmy i ilości (ale niekoniecznie od jakości). 

2, 50 - 5 zł
średnio ok. 3, 50 zł

.  

.  

 ŚCIÓŁKA Podobnie jak w przypadku karmy ściółka w przypadku myszek zużywa się dość szybko, zwłaszcza jeśli powierzchnia klatki jest duża. Zależy też czy kupujemy popularne trociny czy też żwirek.

3 - 15 zł

.  

.  

 INNE Możemy również kupować kostki wapienne oraz kolby czy inne smakołyki.

2 - 5 zł

 .    

  Drukuj Strone